Termowizja lotnicza

Badania termowizyjne wykonujemy wysokiej klasy kamerami termowizyjnymi z sensorami marki FLIR. Wykorzystujemy bezzałogowe statki powietrzne (drony) i dlatego nasza metoda badań jest bezinwazyjna, a także daje dużą elastyczność w zakresie miejsca wykonania rejestracji.

Termowizja lotnicza – zastosowania

Sprawdź zastosowania naszych opracowań w zakresie termowizji lotniczej

Termowizja w pracach przyrodniczych

Termowizja stosowana jest jako metoda badania rozkładu temperatury powierzchni ciał i zajmuje coraz więcej zastosowań w działaniach przyrodniczych. Wykorzystuje się ją m.in. w fizjologii roślin do wykrywania różnego rodzaju chorób oraz ich zasolenia. Dzięki termowizji istnieje możliwość wykrycia we wczesnych stadiach czynników zaburzających właściwy rozwój roślin. Stres wywołany zasoleniem bądź choroba wpływa na prawidłowość procesu transpiracji, przez co zwiększa się temperatura roślin. Termografia może być używana np. do określenia ewapotranspiracji rzeczywistej, wykrywania stresu wodnego roślin, spowodowanego brakiem dostępnej wody glebowej w strefie korzeniowej oraz określania jakości owoców.

Termografia może być również wykorzystywana do identyfikacji obszarów zaatakowanych przez szkodniki, czy lokalizacji zwierząt łownych.

Drony z termowizją w budownictwie

Termowizja wykorzystywana jest w budownictwie przy wykrywaniu wad izolacji termicznej, w tym mostków termicznych i miejsc występowania zawilgoceń. Opracowanie, które otrzymuje zleceniodawca, przedstawia dokładny obraz termograficzny, przedstawiający różnice temperatur analizowanych elementów. Na tej podstawie możliwe jest bardzo precyzyjne zaplanowanie prac remontowych.

Kontrola termowizyjna instalacji fotowoltaicznych

Audyt instalacji fotowoltaicznych staje się coraz częściej wykonywaną przez IWING usługą, w tym z wykorzystaniem profesjonalnej floty dronów. Dotyczy to zarówno dużych farm fotowoltaicznych, jak też indywidualnych gospodarstw, gdzie zachodzi konieczność weryfikacji poprawności działania instalacji PV. Badania dronem z kamerą termowizyjną pozwalają szybko wykryć niepoprawności instalacji, czy występowania zagrożeń przegrzewania.

Audyty termowizyjne w przemyśle    

Audyty termowizyjne stosowane są w przemyśle w takich obszarach jak sieci energetyczne i ciepłownicze, chłodnie, czy instalacje techniczne. Wykorzystanie profesjonalnych dronów umożliwia bardzo sprawną detekcję nienormatywnych temperatur, występujących w infrastrukturze przemysłowej.

Termowizja lotnicza – kluczowe parametry naszych usług 

Wykonywane przez IWING badania termowizyjne cechuje:

  • Wysoka dokładność świadczonych usług
  • Profesjonalnie wykonane badania podczas nalotu dronem obsługiwanym przez wykwalifikowanych pilotów UAV
  • Możliwość otrzymania termogramu w różnych paletach barw

Badania termowizyjne dronem – doświadczenie IWING

Nasz zespół, to specjaliści w zakresie termografii i geodezji. Naloty wykonywane są przez certyfikowanych pilotów statków bezzałogowych. Przekazywany raport z badań może być w zakresie swojej formy dostosowany do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Napisz do nas!

5 + 2 = ?